Kontakty

Starosta obce: Jiří Louda
Mobil: 721 476 885
email: jlouda@neprobylice.cz

Místostarosta: Petr Somol
Mobil: 797 626 258
email:
psomol@neprobylice.cz

Účetní: Bc.Lukáš Kratochvíl,DiS                              Mobil: 728 242 432
email: lkratochvil@neprobylice.cz

Obecní úřad:
Neprobylice 4
E-mail: neprobylice@seznam.cz

Úřední hodiny: 
Pondělí: 19:00 - 20:00

Úřední hodiny účetní: 
Středa:  8:00 - 12:00 13:00 - 17:00

IČ: 00640492

Počet obyvatel v obci: 160Rozloučení s prázdinami 2015

Na poslední letní prázdninové dny bylo v naší obci Neprobylice připravena, letos již po třetí, akce pro děti na Rozloučenou s prázdninami. Začínalo se v sobotu od 16 hodin a akce počala malou procházkou po vsi, kde děcka sbírala věci z přírody, jež jim pak zpátky v táboře posloužily jako dekorace při výrobě vlastního Lapače snů.

Sponzori-2015

Výroba byla trošku nevšední, děti své nalezené věci lepily na dřevěná kolečka (jež jako sponzorem daroval k tomuto dni Jan Melounek ze Třebíze pod záštitou firmy HALBOS)s následným roztíráním nanesených barev.

V podvečer děti posvačily sladkou broskev, který sponzorovala firma Xbooster a mezitím se již zapaloval ohýnek, kde si děti mohly upéci buřta, jež byl k dispozici stejně jako nápoje.

Po večeři došlo na příjezd "Třebízského kovboje" Ladislava Mesároše s kobylkou Princeznou, kteří děti vozili až do večerních hodin. Po setmění odevzdaly děti všechen svůj "svítící arsenál" a vydaly se za hledáním mapy k pokladu. V nebojácnosti jim značně pomáhal měsíc v úplňku. Na konci noční stezky na děti ´vyjukly´ dvě ženy ze tmy, jež si s dětmi před předáním mapy povídaly o indiánech a jejich způsobech.

Při návratu do tábořiště se vypnula reprodukovaná hudba, která doprovázela hosty už od podvečerních hodin, a tmou se u ohně rozezněly kytary. Při táborových písních pak postupně děti odcházely spát do svých stanů.

Ráno děcka přivítala domácí bábovka, kozí mléko a teplý čaj. Rozdmýchal se opět oheň, na kterém místní chlapí začali vařit buřtguláš k obědu. Mezitím se děti vydaly podle mapy a skrytých šipkách za pokladem. Cesta vedla za domy vesnice, kde na malé hledače již čekaly kamenné mohylky s "diamanty" a otázkami v tématu "Příroda". V cíli-lesnatém remízku-děti po společném úsilí vyhrabaly rukama starou bedničku, jež obsahovala pamětní emblémy a čokoládové mince. Po otevření pokladu se každému z odvážných hledačů spravedlivě jeho díl vyplatil.

Po dobrém obědě si děti dotvořily své Lapače snů pomocí šňůrek, korálků a barevných per a s přicházejícím odpoledním horkem postupně odcházely domů se svými poklady.

Velice děkujeme všem sponzorům, a to firmě Kossta Třebíz, Dra-go, Květinářství v Kynského, panu Martinovi Foldovi z Neprobylic a obci Neprobylice. Děkujeme rodičům a přátelům za přirozené angažování v akci a za příjemnou atmosféru.

FOTKY v sekci  FOTOALBA Z AKCÍ

Dětský den v Neprobylicích

PlakatAkce dětský den v Neprobylicích se letos uskutečnila pod názvem POHÁDKY.

Proto jízda na kole byla jízdou králů a královen na hrad, v cestě pro zlaté jablko si mohly děti vyzkoušet chůzi v popelčině sřevíčku, jít po stopách vodníka nebo udržet balanc na prkně s překročením růže pro Šípkovou Růženku a svazečku Honzových buchet. Změnou letošní akce pro děti bylo, místo bojovky, stanoviště s opravdovou princeznou. Zde děti lovily v kádích s barevnou vodou uschované úkoly, jež je vedly k zamyšlení se nad skutky hrdinů, kdyby ony jimi byly a jak by pak sami v situaci reagovla. Opovědi byly vskutku překvapivé, ale svou dětskou ušlechtilost a odhodlání "naše" děti neztratily, neváhaly a plni fantazie se do nebezpečenstva vrhaly s odvahou.

V tomto horkém dni děti statečně zdolaly a splnily i všechny ostatní pohádkové nástrahy a soutěže. Na konci byly spravedlivě za své výkony odměněny medailí, pracovními sešity, sladkostí a dalšími drobnými dárky, Musíme tímto velice poděkovat sponzorům a to místnímu panu Doušovi, jež štědře podporuje každé aktivní dětské akce, firmě BILLA, pak firmě La Lorraine za vydatnou svačinu a každoroční malé sponzorské výhody firmě BRAUN.

Celý tento horký den byly děti obstarávány dostatkem tekutin a osvěžení. Po obědě pak v odpoledních hodinách čekal na děti ještě bazének, jež byl střídavou atrakcí spolu s pohádkovým obrovským skákacím hradem.

Vzhledem k počasí nebyla účast v tak hojném počtu soutěžících, jak jsme doufali, ale již teď se těšíme zas na děti na konci srpna, kdy pro ně pořádáme, letos již třetím rokem, stanování s večerním táborákem u kytary. Tento víkend má dětem přiblížit přírodu a základní dovednosti v ní.

Přejeme ještě mnoho pěkných letních dnů a budeme se na Vás opět těšit!

FOTKY najdete v sekci FOTOALBA Z AKCÍ

6.ročník nohejbalového turnaje Neprocup

 Neprocup2015

Letošní první červencová sobota vyšla na 4.7 a počasí bylo možná až moc příznivé, 35 ve stínu. Ani takové tropy neodradilo 8 týmů zahrát si kvalitní nohejbal na rozpáleném asfaltovém hřišti. Na schlazení byl napuštěn dětský bazének a na stánku studené pivo. Hřiště se chladilo vodou z přistavené cisterny.

Počet týmů byl ideální na jednu tabulku kdy si zahrál každý s každým ze které postoupily první čtyři a nastoupily proti sobě klasickým pavoukem.Končilo se v podvečer a vítěztví slavil tým Kralup které porazily v napínavém finále družstvo Moribundus ze Slaného. Třetí místo obsadily Řisuty které odsunuly na bramborovou pozici tým Václav

FOTKY v sekci FOTOALBA Z AKCÍ

Tradiční pálení čarodějnic

Už tradičně se bude konat 30.04 na návsi pálení čarodějnic. Hranice je už připravena. Na večer je zajištěné pivo, klobásy i pečené sele.

Druhý den se vydáme v průvodu vesnicí od 11hodin abychom oslavili 1.máj. Transparenty sebou..

Všichni jste srdečně zváni!

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se